Ment vagy menni kellet, Gyöngyös városi plgármesteri hivatal!

Riportalany: Pásztor Ferenc

Téma: Oktatás

Mióta látja el feladatát? Milyen feladatokat látnak el? Hogyan értékeli munkájukat?

4 éve látja el összetett munkáját. Az igazgatóság hatáskörébe igazság szerint a város összes intézménye beletartozik. Fő feladatkörük a szakmai ellenőrzések végrehajtása ezeken belül pénzügyi és gazdálkodási ellenőrzések. Törvényszerűség jogszabályszerűség. Rendeletek alkalmazása jóváhagyása azok nyomon követése.

Nevelési oktatási Intézmények programjainak, mely lehet nevelési és pedagógiai, folyamatos felülvizsgálata. A programban leírtak alapján, a munka nyomon követése. Az igazgatóság összetett munkája folyamatos odafigyelést, átképzést tovább képzést, felkészülését igényli, és mindig naprakésznek kell lenni. A város összes civil szervezetének számon tartása. Pályázatok kiírása és számon tartása. (ez több tízmillió Ft. egy évben, amit az igazgatóság oszt). A város ifjúsága számára szabadidős tevékenységek megszervezése kialakítása. Diáksport, GYI.DI.FO Gyöngyösi Ifjúsági Diák Fórum (diákönkormányzatok megszervezése); KEF Kábítószer egyeztető fórum munkája.

Kultúra: Művelődési ház

Városi sportélet: Összes sportegyesülettel és sportreferenssel kapcsolatuk van, sportkoncepció alapján a város sport-életének irányítása; tömegsporttal elkezdve az egyéni sportolókon át az élsportolókig;

Minden intézmény törvényesen szabályosan működik-e.

Minden eddigi eredmények elérése az igazgatóságon dolgozók csapatmunkájának gyümölcse.

(város költség vetésének a felét (2,5 milliárd) szakmailag valamilyen útón ellenőrzik(referensek)(tankönyvrendelés… stb.)) {költségvetési rendelet}

Oktatási téren: Óvodák, általános iskolák, középiskolák, szakközépiskolák és a felsőoktatás.

Egészségügyi téren: az összes házi orvos, gyermekorvos, fogorvos, amíg a kórház nem lett kht, de még mai napig szakmai felügyelet áll.

Gyermekjóléti feladatok ellátása.

Hatósági feladatok ellátása.

Pályázatok: Oktatási, egészségügyi, sport, kulturális bizottságok pályázatai most jelennek meg, mindenki által megpályázhatók (intézmények civil szervezetek egyének… stb.).

Több száz.

Együttműködés intézményekkel: létezik is és tervezik is. A városon belül egy hatalmas nagy összefogás van. Együttműködési megállapodásokat kötnek minden intézménnyel. Iskolák, Művelődési ház, könyvtár, strand – úszásoktatás – Kálvária parti iskola. Logopédia.

Középiskolákkal együttműködési megállapodásokat kötöttek (vannak szóbeliek és kidolgozás alatt lévők)

Intézményfenntartó társulás Pálosvörösmarttal mely most került elfogadásra. Óvodák térségi módszertani központként is működnek. Terveznek egy főiskolával való együttműködést, mely  területi, integrált szakképzési központ.

Strand kérdése: A polgármester úr tart a szülők részére egy tájékoztatót melyben elmondja a strand sorsát.

A strandot nem zárják be véglegesen csak részlegesen, mivel a medencéket és a strand egészét átalakítják.

Az igazgató úr feladata hogy a gyerekek részére biztosítsa az úszásoktatást, melyet meg lehet oldani a Kálvária parti iskolában. A vízilabdásoknak már gondot jelenthet a strand medencéinek a bezárása. Ennek megoldása még nem született meg.

Egy testületi ülés alkalmával ütemezésre kerül, mikor mi történik a stranddal.

A gyöngyösi oktatásnak (mint általában mindenhol) pénzre van szüksége. Mely abból következik, hogy az állami normatíva az intézmények fenntartásához nem elég. Pl.: Van egy bölcsőde melynek az évi összköltségvetése 55 millió Ft melyből 25-öt az önkormányzat biztosít, ezek az adatok nyilvánosak, bárki számára megtekinthetők a könyvtárban. A karbantartásokra lenne még nagy szükség amihez ismételten pénz kell.

Érdekesség: az intézmények vezetői összeírták azokat az alapfelújításokat, melyekre szükség lenne, összesen 400 millió Ft körüli összeg. Ebből kiemelték a legfontosabbakat, de az összeg még így is 100 milliós nagyságrendű.

Hanák Kolos Általános Iskola amit eddig mi is tudtunk, az adatok. Diákok létszáma stb.…

Szülők-> legyen alapítványi.

Két alap. Ref egyház. A képviselő testület úgy döntött, hogy bizalmát a Szülők a Mátrafüredi Oktatásért Alapítványba fekteti. Egy probléma volt vele, nem volt bejegyeztetve. Kaptak egy olyan lehetőséget, hogy ha májusig a bejegyzését igazolja, akkor működtetheti az iskolát. A tulajdon az önkormányzatnál marad, az alapítvány pedig az üzemeltetői szerepet töltheti be.

A református egyház később kapcsolódott be, de elkezdhették szervezni a szülők támogatását.

Az egyik alapítvány (Gyöngyösi Oktatásért és Kultúráért Alapítvány) nem kapta meg ezt a támogatottságot, elutasította a testület. A Szülők a Mátrafüredi Oktatásért Alapítvány visszalépett, mert nem bírták a támadásokat. A református egyház bejelentkezett, és arra kérték a mátrafüredi polgármestert, hogy egyházi iskolát szeretnének a Hanák Kolos Általános Iskolából.

gyöngyös